Stává se, že tlakoměry bývají pro seniory dobrou zdravotní pomůckou, oproti tomu jsou i takové, které mohou zdraví uškodit. To si bohužel mnozí neuvědomují a nakupují leckdy obyčejné přístroje za hodně peněz, aniž by byly užitečné. Například odborníci doporučují digitální tlakoměry, ale masážní křesla by měla zůstat u prodejců. Není u nich totiž možné nastavení masážních ploch, takže stimulují nevhodná místa u lidí s různou výškou postavy. Stejně na tom jsou i masážní lehátka, kdy senioři mohou trpět problémy s křečovými žílami.
Do domácností by specialisté nedoporučovali ani magnetoterapii, protože její použití je lepší jen za dohledu lékaře nebo odborníka. Přístroj nedokáže sám diagnostikovat daný problém, vždy je lidský dotek přirozenějším prostředkem. Lékaři mohou také doporučit vodní masáže nohou i rotopedy. Jedná se o aktivní přístroje, nikoli něco, co je pasivní bez výsledků a stojí akorát peníze. Starší lidé rozhodně ocení polohovací lůžka.
Při pořizování, například tlakového měřiče, bychom se měli řídit několika pravidly. Kvalitní tlakoměry nejsou úplně nejlevnější záležitostí, ovšem rozmezí ceny od několika stovek do tisíců korun, je rozhodující ohledně jeho funkcí. Některé přístroje umožňují bezdrátové propojení s mobilním telefonem, nebo ukládání naměřených hodnot. Velikost displeje, čitelnost písmen a čísel, se liší v modelech výrobců.
Podstatné by mělo být ovládání. Jednoduché i pro ty, kteří se nepříliš přátelí s elektronikou. Pořízení tlakoměru by nemělo být z internetových stránek, ale z lékárny nebo specializovaných obchodů, někdy tuto možnost mají i lékaři v ordinacích, kteří doporučí značku i typ přístroje, dokonce je možné je u nich i zakoupit. Tlakové měřiče z hypermarketů zase mívají nepřesné měření a jejich životnost se nedá s těmi kvalitnějšími srovnávat. Co se nastavení týče, většinou jsou ochuzené o individuální nastavení hodnot.